

PRZELEWY24
PRZY ZAKUPACH OD 300 zł
Śluz ślimaka zawarty w kremie wspomaga odnowę komórek naskórka, hamując procesy starzenia się skóry. Chroni przed uszkodzeniami i podrażnieniami, wygładza strukturę skóry, redukując powstawanie zmarszczek.
Większość z nas ma obrzydzenie do ślimaków, a mało kto wie, że mają one w sobie cenną substancję!
Podstawę kremu stanowi śluz (mucyna) – tajemniczo brzmiąca substancja wytwarzana przez ślimaka, która zawiera dużą ilość cennych składników kosmetycznych.
W skład kremu wchodzą: wspomniana mucyna (śluz) ślimaka, ekstrakt z liści aloesu, masło shea, olej jojoba, hialuronian sodu.
Chociaż połączenie ślimaka z nowoczesną kosmetologią jest dużym zaskoczeniem, to jednak warto przeanalizować to zestawienie. Ślimaki posiadają niebywałą zdolność „samoleczenia”, dzięki której potrafią odbudować własną skorupę oraz ciało. Dlatego wzbudzą one zainteresowanie wśród dermatologów, którzy poddali badaniom ich wydzielinę, odpowiednio wzbogacili ją i pozyskali wyciąg o wyjątkowych właściwościach.
Substancja zawiera w swoim składzie m. in. allantoinę, kolagen, elastynę, kwas glikolowy, witaminy i naturalny antybiotyk. Czyli wszystko, co dobroczynnie wpływa na stan skóry. Podczas zabiegu z użyciem wyciągu dochodzi do pobudzenia odbudowy tkanek.
Komórki rozrastają się, odbudowując odpowiedni kształt i strukturę skóry. Odbudowana i zregenerowana tkanka zapewnia odpowiednie nawilżenie, a skóra odzyskuje swoją gładkość oraz elastyczność.
*Posiada wysoką zawartość mucyny ślimaka w produkcie,
*Synergistyczne działanie składników,
*Kremowa łatwo wchłanialna formuła.
Chilijski Instytut Zdrowia Publicznego (ISP) zezwolił na wykorzystanie pewnej ilości ekstraktu ze śluzu ślimaka do produkowania kosmetyków. Warunkiem jest to, że musi w niej zostać stwierdzona odpowiednia zawartość czterech składników: elastyny, kolagenu, kwasu glikolowego oraz alantoiny. Ta wielka czwórka to jednak nie wszystko! W kryptozynie występują również proteiny o różnej masie cząsteczkowej, przeciwutleniacze, oligoelementy, antyproteazy, witaminy, naturalne antybiotyki i glikozoaminoglikany.
Najważniejszym efektem stosowania kremu z mucyną ślimaka jest przyspieszona i spektakularna regeneracja skóry. Wszystko to składa się na szerokie spektrum działania ekstraktu. Skutecznie działa na uszkodzony kolagen (kolagenaza). Dostarcza hemocyjaninę bogatą w tlen niezbędny do powstawania kolagenu oraz tworzy sieć strukturalną dla fibronektyny. Dzięki temu kremy mające w składzie śluz ślimaka sprawdzą się u osób zmagających się z różnymi problemami skórnymi. Od trądziku i zmian potrądzikowych po zmarszczki, oparzenia, blizny oraz przebarwienia. Kosmetyki poprawią widoczny gołym okiem sposób stan cery naczynkowej oraz skórę dotkniętą trądzikiem różowatym.
Regeneracji sprzyja też silne działanie odżywcze i bakteriobójcze (antybiotyczne). To ostatnie jest dla mięczaków szczególnie ważne, gdy jego ciało ulegnie uszkodzeniu. Dzięki temu szybko pozbywa się bakterii infekujących ranę. U człowieka bakteriobójczość śluzu ślimaka uczyniła go idealnym środkiem pomagającym utrzymać w ryzach problematyczną cerę, co szczególnie widać na cerze dotkniętej trądzikiem.
Jednak nie tylko cery sprawiające kłopoty skorzystają z dobroczynnego działania kryptozyny. Działanie antybiotyczne, antyoksydacyjne i proliferacyjne sprawia, że kremy zawierające śluz ślimaka są doskonałymi produktami dla większości rodzajów skóry. Utrzymują równowagę fizjologiczną między składnikami skóry, stymulując procesy odnowy oraz poprawę jej napięcia i strukturę. Działanie peelingujące zawartego w kryptozynie kwasu glikolowego skutecznie rozjaśnia cerę, a bogactwo kolagenu poprawia owal twarzy.
Wymieniając pozytywne działanie kremu ze śluzem ślimaka nie można pominąć jeszcze jednego aspektu. Jako, że wymienione składniki są pochodzenia naturalnego, a nie syntetycznego, ekstrakt ze śluzu ślimaka okazał się być bardzo dobrze tolerowany przez alergików. W badaniach okazuje się najczęściej, że jeśli pojawi się uczulenie, to jego wynikiem jest obecność któregoś z pozostałych składników danego kosmetyku, a nie sam ekstrakt. O jego hipo-alergiczności przekonały się nawet osoby uprzedzone wcześniej do składników pochodzenia zwierzęcego.
SKŁADNIKI AKTYWNE: